Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

STEAM na bieżąco - opinie | nowości | błędy | pytania Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 03:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zaktualizowano umowę użytkownika Steam i politykę prywatności Valve. Od dziś usługi świadczy nam europejski oddział Kurka w Luksemburgu. Dotyczy ona również zrzeknięcia się praw do pozwania Valve (z wyjątkiem złamania praw autorskich/piractwa) na rzecz sądu arbitrażowego.

Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 04:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

flandrowa napisał:
Sorcerer napisał:
Jeśli MS zrealizuje swój pomysł na temat instalacji programów w Windows, to może wszystko pójść sporo szybciej.

Masz na myśli tą całą kontrolę nad wszystkimi wydawanymi programami pod nową winę?

Nie wiem czy są świadomi tego, że takim postępowaniem wbijają gwoździe do trumny swojemu kluczowemu produktowi - zwłaszcza, że wielu osobom do szczęścia wystarczy przeglądarka internetowa + pakiet biurowy, które działają na darmowym Ubuntu z darmowymi, solidnymi zamiennikami okienkowych aplikacji.....

Owszem - z tego co słyszałem chcą doprowadzić do sytuacji, w której programy będzie można instalować wyłącznie przez nabycie ich w sklepie MS.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
flandrowa
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

Xfire: OSZCZĘDZAM RAM
PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 07:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

I tak w najbliższym czasie planuje na stałe postawić Ubuntu lub openSUSE jako główny system operacyjny, a siódemka będzie tylko do gier Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Tytanowy Janusz
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 08:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:

Owszem - z tego co słyszałem chcą doprowadzić do sytuacji, w której programy będzie można instalować wyłącznie przez nabycie ich w sklepie MS.

Źródło tych bzdur? Aha, jakilinux.org to nie jest wiarygodne źródło.
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 08:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:
Zaktualizowano umowę użytkownika Steam i politykę prywatności Valve. Od dziś usługi świadczy nam europejski oddział Kurka w Luksemburgu. Dotyczy ona również zrzeknięcia się praw do pozwania Valve (z wyjątkiem złamania praw autorskich/piractwa) na rzecz sądu arbitrażowego.
Luksemburg? Spodziewałem się wszystkiego, ale nie Luksemburga, to chyba teraz największy oddział jakiejkolwiek firmy w tym państwie.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 14:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Smiechu napisał:
Sorcerer napisał:

Źródło tych bzdur? Aha, jakilinux.org to nie jest wiarygodne źródło.

Nie znam źródła "bzdur" - przypuszczam, że musi ono być gdzieś u Ciebie. Ja znam tylko informacje.

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Retosik
Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Sie 02, 2012 14:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:

To tak jakbym przylepił do siebie karteczkę o treści "dotykając mnie zrzekasz się praw do pozwania mnie" i walił wszystkich po mordzie. EULA nie może omijać prawa, nie mogą sobie napisać np. że EULA zezwala wszystkim użytkownikom Steama do zabijania ludzi. Nie sądziłem że Valve się tak stoczy. Może ponowne odsprzedawanie zepsuło by ekonomię Steam Store i wszystkie promocje nie miałyby sensu, ale mogli pójść na jakiś kompromis z czy coś, np. uzgodnić że gry kupione przez Steam Store nie będą mogły być odsprzedawane, ale gry kupione w sklepie irl, przez retail, można zdezaktywować i odpiąć od konta, potem kod można by było aktywować na innym koncie. To by było całkiem logiczne.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 21:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mogliby dać na przykład możliwość wymiany pieniędzmi ze steam wallet za gry przypisane do konta. Kasa i tak została by u nich.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 22:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

majan_pl napisał:
Mogliby dać na przykład możliwość wymiany pieniędzmi ze steam wallet za gry przypisane do konta. Kasa i tak została by u nich.

Wtedy nie będą przeprowadzać żadnych promocji, bo byliby do tyłu...
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 23:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

http://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/

Hardware
Intel Core i7 3930k
NVIDIA GeForce GTX 680
32 GB RAM

Software
Windows 7 Service Pack 1 64-bit
Left 4 Dead 2
Ubuntu 12.04 32-bit

Left 4 Dead 2 is running at 315 FPS on Linux. That the Linux version runs faster than the Windows version (270.6) seems a little counter-intuitive, given the greater amount of time we have spent on the Windows version.

Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 23:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Spowodowane tym, że DirectX ma dodatkowy narzut spowodowany obsługą wielordzeniowości która nie jest wspierana przez OpnGL oraz nie jest wykorzystywana przez L4D2.

Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 02:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czyli co? Jak jest więcej rdzeni to gra chodzi wolniej?

Kriss
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 11:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:

Zakładając że jak kiedyś zaczęli iść w rdzenie to musieli obniżać taktowania ich z nieznanego mi powodu to tak, gra działa wolniej bo x rdzeni się kisi.
A w ogóle to to wszystko wina tych złych konsol jest bo to złom przestarzały jist :[

Ostatnio zmieniony przez Kriss dnia Nie Sie 05, 2012 11:32, w całości zmieniany 1 raz
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 11:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pomijając ową wielordzeniowość, to myślę, że nie bez wpływu jest mniejsza zasobożerność Linuksa. Jeśli odpalimy Steama na okienkach LXDE to mamy dodatkowy 1 GB pamięci i wielką część mocy procesora które mogą być wykorzystane przez grę. W przypadku takiej maszyny jak na teście nie ma to aż takiego znaczenia, ale jak się ma przeciętny nie za nowy komputer (np taki jak mój) to jest to zupełnie co innego. Uśmiechnięty

Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 11:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:

Pozwól, że rozwinę moją poprzednią wypowiedź tak byś zrozumiał: Jeśli sterownik (w tym przypadku DirectX) obsługuje wielordzeniowość to przy każdym przetwarzaniu danych zastanawia się on do którego rdzenia posłać konkretne dane. Powoduje to, że do czasu renderowania klatki obrazu należy doliczyć odpowiedni czas (nazywany ogólnie "narzutem") a to implikuje spadek fps (odwrotna proporcjonalność). Wielordzeniowość procesora graficznego sprawia jednak, że samo właściwe renderowanie klatki jest dużo krótsze bo każdy rdzeń zajmuje się swoim kawałkiem pracy a to powoduje, że odzyskujemy utracone fpsy a także zyskuje dużo więcej nowych. Tak to przynajmniej wygląda w nowych grach. Silnik Source niestety pisany jest na Dx9 który renderowania wielordzeniowego na GPU nie obsługuje (nie mylić z wielordzeniowym renderowaniem na CPU). Dlatego też sterownik Dx11 po przemyśleniu sytuacji za każdym razem przetwarza dane na pierwszym rdzeniu z brzegu. Dlatego utracone fpsy nie są odzyskiwane. OpenGL zaś nigdy nie obsługiwał poprawnie wielordzeniowych GPU dlatego on nie traci czasu na rozmyślaniu o rdzeniach stąd zyskuje kilkadziesiąt klatek. Gdyby L4D2 było pisane na Dx11 i wykorzystywałoby technologię multi-core rendering to prawdopodobnie zmiotłoby OpenGL.

-- pisał miłośnik otwartych technologii

Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 13:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niezależnie od przyczyn wydajności i tak dalej i tak bardzo mnie cieszy fakt iż chłopaki pracują w temacie. Uśmiechnięty To jednak będzie fajna sprawa dla posiadaczy starszych sprzętów oraz duży plus dla Linuksa.

Pred96
Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: Pred96

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 14:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy tylko mi Avast wykrywa plik steamclient.dll jako wirusa po tym jak się Steam aktualizował?

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 15:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@up

U mnie nic nie wykrywa.
zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 15:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z tego co się orientuję to się zdarza ludziom od czasu do czasu. Nie wiem, dodaj do wyjątków albo usuń plik, steam go sobie od nowa pobierze (albo i nie bo to jakiś ważny plik).

Pred96
Dojrzały Headcrab

Steam ID: Pred96

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 16:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hmm z tego co widzę to żeby normalnie sobie pograć to muszę Avast'a wyłączać bo mi wszędzie wirusy na Steamie wykrywa. :/ Nawet jak pliki są usuwane i pobierane przez Steama.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat