Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

DayZ Standalone Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 15:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nikt jeszcze takiego tematu nie założył więc się pokusiłem w związku z tym, że mam pytanie.

Czy uważacie, że 23€ to odpowiednia cena. Mam teraz w portfelu Steamowym ok.20€ (CS:GO to maszynka do robienia pieniędzy) i zastanawiam się czy warto jest zainwestować je właśnie w tę grę.

Ogólnie poszukuję jakiejś zaufanej, obiektywnej recenzji, czy DayZ ma jakąś przyszłość przed sobą, ile osób w nią gra na poważnie (nie nabija tylko statystyki), oraz jak można porównać Standalone do moda do Army2.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 19:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie mam nic do powiedzenia w sprawie dayz ale pusto na forum to co mi tam. Parafrazując pewne internetowe powiedzonko: kupowanie nowych gier jest dla frajerów którzy nie potrafią znaleźć gry z fajnymi czapkami. Chociaż czekaj, w sumie to mam coś do powiedzenia. Poczekaj na promocje. Już i tak troszkę czekałeś, a gra i tak nadal nie jest skończona. Valve jest znane z dodawania niedokończonych gier na przeceny.

A jak bardzo chcesz to może znajdzie się oferta na tf2outpost za klucze z tf2. Możliwe że wyjdzie taniej bo gra już była na promocji z tego co wiem. Ale jest to jednak troszkę bardziej ryzykowne bo możesz wydać kasę na klucze które ci się nie przydadzą.

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 23:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To ja się jeszcze wyrażę:

1.DayZ największą promocję miało jedynie 10% do tej pory (nawet na letniej wyprzedaży)
2.Za klucze rzeczywiście jest taniej, a że już w ten sposób kupiłem sobie CS:GO, to polecam innym. (Aczkolwiek lepiej jest w kluczach do Doty, gdyż ma dużo większe community od TF2 więc łatwiej znaleźć kupca)
django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 01:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Znalazłem interesujący profil na CSGO lounge. Jego oferta to DayZ za 14 kluczy.
http://csgolounge.com/trade?t=24064508
14*1.89€=26.24€
DayZ=23.99€
Gość pisze, że wszystkie oferty DayZ za klucze (7-12 kluczy) to oszustwo. Na PW napisał mi, że klucze kupuje się za 1.37€ prywatnie tutaj: http://www.reddit.com/r/globaloffensivetrade
Więc u niego kosztowałoby to 19.18€

Nie wnikam w jaki sposób ludzie mieliby oszukiwać z wymianą, ale gra ma zostać "revoked", czyli https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5854-QWLN-2621 czego nie do końca rozumiem. Mógłby to ktoś przetłumaczyć?

Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 07:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Klucze do doty mają zostać usunięte więc trochę słabo z nimi: http://steamcommunity.com/market/listings/570/Treasure%20Key

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 11:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

majan_pl napisał:
Klucze do doty mają zostać usunięte więc trochę słabo z nimi: http://steamcommunity.com/market/listings/570/Treasure%20Key

Pieprzone Chinole i ich prawa odnośnie hazardu... :/

A już miałem zamiar wrócić do Dota2Lounge z betować klucze. (Bardziej się opłacało)
Dabu
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 4

Steam ID: dabu

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 18:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

DayZ póki co raczej zawiódł i to nie tylko moja opinia. Większość bugów i problemów z moda zostało. Ciągłe rozłączenia, lagi, bardzo słaba optymalizacja, zombie nawet gorsze niż w modzie (przechodzą przez ściany, a czasami po prostu stoją w miejscu). No i brak pojazdów boli, właściwie cała gra sprowadza się do szukania lootu i PvP (ew. RP jeśli Cię to kręci).

A zmiany są bardzo powolne, obecnie developerzy obiecują cuda na kiju, ale wciąż jakoś tego nie widać, a miesiące mijają. Co nie zmienia oczywiście faktu, że mimo wszystko to jest wciąż ten sam wciągający DayZ, z nieco bardziej zabudowaną i ładniejszą mapą z moda i o wiele lepszym interfesjem. Gra w nią mnóstwo ludzi, nie wiem skąd Twoje podejrzenie o nabijanie statystyk, bo nie ma żadnych korzyści z AFKowania w DayZ.

Czy jest warte 23€? Powiem tak - jak lubiłeś moda, to pokochasz standalone. Generalnie jest więcej i lepiej, minus pojazdy. Jak bugi przeszkadzały ci się bawić w modzie, to nie kupuj, bo wciąż są, dokładnie te same. Ja się zawiodłem, ale wciąż czekam na patche i grywam od czasu do czasu. Osobiście większe nadzieje wiążę z Rustem, bo tam zmiany są naprawdę widoczne, no ale to trochę inny rodzaj gry.

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 18:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Już kupiłem, ale dzięki za opinię.

Bugi w modzie były tym, co najbardziej według mnie budowało klimat, oraz powodowało, że gra była trudna. W standalone jest podobnie, ale mam wrażenie jakby zombie spawnowały się randomowo nawet w okolicy gracza (raz zginąłem na totalnym zadupiu w lesie, bo się pojawił jeden obok mnie.)

Co do zmian to myślę, jednak, że skoro tyle ludzi pompuje w nich tyle kasy, to coś się w końcu ruszy na poważnie. Widzę w informacjach Steamowych, że w połowie Sierpnia wyszła jakaś większa aktualizacja. Jest to jakaś zapowiedź, że coś się rusza, czy akurat się trafiło, że niedawno to się stało?

I jeszcze co do nabijania statysyk, to raczej chodziło mi o osoby, które wchodzą do gry na pół godziny, godzinę. Ale cały czas są jakieś pełne serwery, także pod tym względem jestem zadowolony.
Dabu
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 4

Steam ID: dabu

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 19:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie no, patche co jakiś czas są i rzeczywiście gra się staje coraz lepsza. Tylko najważniejsze braki i błędy pozostają, i to od dawna. Ale też liczę na to, że w końcu to się zmieni. W końcu np. nawet raz gdzieś mówili, nie pamiętam gdzie, że pojazdy mają teoretycznie być gotowe do końca roku. Oby.

Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 17:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie do końca tylko rozumiem dlaczego nie ma pojazdów, skoro w modzie były.
Co do pytania czy to jest warte 23€: realnego hajsu bym nie dał, ale za hajs ze skrzynek bardzo tak. Uśmiechnięty

Bad Company 2 Headcrab
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: marco562

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 17:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dabu napisał:
DayZ póki co raczej zawiódł i to nie tylko moja opinia. Większość bugów i problemów z moda zostało. Ciągłe rozłączenia, lagi, bardzo słaba optymalizacja, zombie nawet gorsze niż w modzie (przechodzą przez ściany, a czasami po prostu stoją w miejscu). No i brak pojazdów boli, właściwie cała gra sprowadza się do szukania lootu i PvP (ew. RP jeśli Cię to kręci).

A zmiany są bardzo powolne, obecnie developerzy obiecują cuda na kiju, ale wciąż jakoś tego nie widać, a miesiące mijają. Co nie zmienia oczywiście faktu, że mimo wszystko to jest wciąż ten sam wciągający DayZ, z nieco bardziej zabudowaną i ładniejszą mapą z moda i o wiele lepszym interfesjem. Gra w nią mnóstwo ludzi, nie wiem skąd Twoje podejrzenie o nabijanie statystyk, bo nie ma żadnych korzyści z AFKowania w DayZ.

Czy jest warte 23€? Powiem tak - jak lubiłeś moda, to pokochasz standalone. Generalnie jest więcej i lepiej, minus pojazdy. Jak bugi przeszkadzały ci się bawić w modzie, to nie kupuj, bo wciąż są, dokładnie te same. Ja się zawiodłem, ale wciąż czekam na patche i grywam od czasu do czasu. Osobiście większe nadzieje wiążę z Rustem, bo tam zmiany są naprawdę widoczne, no ale to trochę inny rodzaj gry.

No zmiany bardzo powolne, prawie co tydzień nowy experimental z nowym contentem, gg.

Dabu napisał:
Nie no, patche co jakiś czas są i rzeczywiście gra się staje coraz lepsza. Tylko najważniejsze braki i błędy pozostają, i to od dawna. Ale też liczę na to, że w końcu to się zmieni. W końcu np. nawet raz gdzieś mówili, nie pamiętam gdzie, że pojazdy mają teoretycznie być gotowe do końca roku. Oby.

Wiesz od czego jest ALPHA? Tak poza tym to nie jest DayZ tylko early build, tak jak to powiedział Brian Hicks.

Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 14:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy po dzisiejszej aktualizacji usunęły się postacie? Szkoda by było, bo miałem już AKM z lunetą i 200 amunicji do niego...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat