Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Komp mi się przegrzewa, nowa pasta termoprzewodząca i wgl Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 21:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mam problem z moim starym trupem. Otóż ostatnio kiedy tylko odpalę jakąś większą aplikację, komp zawiesza mi się regularnie na kilkanaście sekund albo wywala BSOD. Czując co się święci ściągnęłam SpeedFan i wyniki mnie przeraziły: procesor i karta graficzna przegrzewają się tak, że można by na nich coś ugotować...
No i tak. Z kartą graficzną nie jestem za bardzo w stanie nic zrobić, ile podziała tyle podziała, a jak ją wacuś strzeli to kupię jakąś używaną, nie będę ładować kasy w starego rzęcha, którego za kilka miesięcy mam nadzieję wymienić. A co do procesora, to ktoś powiedział mi, iż może być to wina pasty termoprzewodzącej, która przez tyle lat użytkowania na pewno skamieniała na kość (i to by się zgadzało, bo nie wymieniałam jej odkąd złożyłam tego kompa). I teraz pytanie do was Headcraby: jaka pasta jest najlepsza i jaką powinnam kupić? Jeśli to ma jakieś znaczenie, mój pamiętający czasy starożytnej Hellady procek to AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+, MMX, 3DNow, ~2.4GHz. Może macie dla mnie jeszcze jakieś inne rady? Help plz.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 22:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zmień mu też wentylatorek. A pasta i owszem mogła się wysuszyć i wykruszyć. Zresztą karcie możesz przeprowadzić podobny zabieg. Ja swojej poprzylepiałem też radiatorki na pamięć. Kosztowały jakieś grosze. Uśmiechnięty

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 05:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po co ci najlepsza? Idź do elektronicznego i poproś o silikonowa pastę z litera H, kosztuje najmniej a działa okej!
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 15:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Najlepsza pasta taka srebrna kosztuje może ze złotówkę więcej niż taka jak piszesz. Język

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Kalin
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 16:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W czym jest lepsza? Wolałbym zatrzymać tę złotówkę.
Tak w ogóle screen or didn't happen, bo nie widziałem takich past za 3 zł.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 20:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Lepsza jest z drobinkami metalu, bo ma mniejszy współczynnik oporu cieplnego. Każda z nich przewodzi ciepło, ale niektóre lepiej. Skoro taką pastę kupuje się raz na kilka lat, to nie ma co oszczędzać. Uśmiechnięty

marcinoz97
Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 22:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie każda z nich jest dobra, spora ich część może przewodzić prąd. W sumie chyba nie robi to różnicy, ale nigdy nie wiadomo Język Najlepiej brać coś od jakichś uznanych firm produkujących chłodzenia, np be quiet! albo SilentumPC.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 23:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ostatnio jak kupowałem to chyba płaciłem 6 albo 9 zł za taką malutką tubkę firmowej pasty dedykowanej do procesorów. Uśmiechnięty
Wystarczyła z powodzeniem do posmarowania procka, procka od karty graficznej, procka w drugim komputerze i jeszcze trochę zostało. Przecież tego to się zużywa jakąś mikroskopijną ilość. Uśmiechnięty
Co to za różnica czy kosztuje 3 czy 6 czy 9 złotych? Nie warto oszczędzać takiej kwoty. Język
A co do chłodzenia, to polecam jakiś markowy radiator z rurkami. Mam na myśli taki, w którym znajduje się płyn chłodzący, a kierunek dmuchania wentylatora jest równoległy do płyty głównej. Najlepiej jak się go daje ustawić żeby dmuchał w kierunku tyłu obudowy, to nie nagrzewa wnętrza. Uśmiechnięty

Kalin
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 09:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Silikonowa H + lody albo inna taka sama, droższa i nic do tego. Wybór należy do ciebie.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 12:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Do pierwszej opcji zaziębienie gratis! Język

Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 02:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A czy ktoś tu proponował aby po prostu odkurzyć wentylatorki? Bo nigdzie tego nie widzę Bardzo szczęśliwy

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 03:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wymiana pasty i dokładne przeczyszczenie całego kompa dały natychmiastowe efekty. Uśmiechnięty Jak się okazało pomoc przyszła w ostatniej chwili.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 00:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cieszę się wraz z Tobą. Uśmiechnięty

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat