Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Newsy o komiksach: Historia Raptorów Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 18:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Image
Mając błogosławieństwo Luise zakładam temat, w którym będę umieszczał wszelkie informacje odnośnie mojego komiksu o jakże bogatym w słownictwo tytule "Historia Raptorów". Całość dostępna jest do przeczytania na stronie PGCT.

Teraz trochę o komiksie. Jest robiony w Garry's Modzie 9 i składany w Paintcie. W najmniejszym stopniu nie czyni go to gorszym, bo wspomnianym programem posługuję się nadzwyczaj zgrabnie (oczywiście niektórzy mogą narzekać, ale nikogo nie zmuszam do czytania - poza tym ważniejsza dla mnie jest treść, a nie jej forma). Odcinki HR są dłuższe, niż w innych komiksach na PGCT, ale też nie są i nie będą wydawane jeden po drugim. Do każdego rozpisuję scenariusz i wnikliwie go analizuję. W związku z tym zanim skrypt będzie gotowy, że o zrobieniu zdjęć i zmontowaniu ich nie wspomnę, minie trochę czasu. Jednak sądzę, że jest na co czekać.

Fabuła:
Komiks opowiada historię (na co w sumie wskazuje nazwa) czteroosobowej drużyny sił specjalnych Kombinatu. Nie są to w najmniejszym stopniu normalni żołnierze. Stanowią pewien szczególny odłam. Są wojownikami "eksperymentalnymi". Co to znaczy? Podczas operacji wszczepienia w mózg implantu, który sprawia, że żołnierze Kombinatu są bezwzględnie posłuszni, dochodziło czasem do drobnych awarii. W związku z tym powstała niewielka ilość żołnierzy z niezmienioną osobowością (czy też mówiąc bardziej wprost - takich, którzy w ogóle ją mieli). Wszyscy tacy żołnierze zostali wcieleni do sił specjalnych - niewielkiego wydziału zwalczania "zagrożeń". Oczywiście mowa o zagrożeniach ze strony rebeliantów... oraz innych, bardziej nietypowych.

Oddział Raptor, którego poczynania przyjdzie nam śledzić, nie ma najlepszej opinii wśród dowództwa, ale jeszcze nigdy nie zawiódł (na swój sposób). Z braku innych możliwości zostają wysłani do Miasta 16A, by zbadać, kto wyeliminował cały garnizon żołnierzy. Odpowiedź okaże się oczywiście niespodziewana, zaś same Raptory staną przed wieloma ważnymi wyborami. Zarówno moralnymi, jak i bardziej błahymi.

Miłośnicy ton krwi i flaków w komiksach mogą się ugryźć w tyłek. Wszystko to będzie występować w takich ilościach, w jakich będzie potrzebne. To nie jest komiks-hołd dla Tarantino, ani zwariowana komedia (chociaż elementów humorystycznych nie powinno zabraknąć).

Wyjaśnienia:

Miasto 16A
Aby wyjaśnić fenomen tak niestandardowej nazwy należą się szczegółowe wyjaśnienia. Otóż przyjąłem, że wokół największych miast (1, 2, 3, ..., 16, 17, ...) znajdują się mniejsze osiedla, które podlegają pod najbliższe "macierzyste" miasto. Ich nazwy przedstawiają więc nazwę głównego miasta i mają oznaczenie literowe. Im dalsza litera, tym mniejsze miasto. Stąd prosty wniosek, że Miasto 16A jest największym osiedlem na terenie podlegającym Miastu 16.

Kto dowodzi?
Jeśli ktoś nie jest w stanie samemu tego wywnioskować, to informuję, że nieformalnym dowódcą w oddziale Raptorów jest Malcolm.

Uzbrojenie
Z tym też może być drobny problem. Raptory korzystają w sumie z większości zabawek oferowanych przez świat gry Half-Life 2. Malcolm używa AR2, Jim Shotguna, Martin SMG, zaś Dave strzela właściwie wyłącznie z pistoletu. Można też dodać, że Jim nie ma talentu (że się tak wyrażę) do posługiwania się wyrzutnią rakiet, czy też bronią ciężką w ogóle. Oczywiście zdarza się, że ktoś będzie używał innej, niż wyżej wymieniłem pukawki. Powodem może być chociażby niedostępność innej.

Dostępne epizody:

Epizod 1 "Preludium"
Z Miasta 16A nadeszła niepokojąca wiadomość. Cały tamtejszy garnizon żołnierzy Kombinatu został wyeliminowany. Nie ma świadków, nie ma podejrzanych. Nic. Dowódca sektora D wzywa do siebie jedyną osobę zdolną mu pomóc - zwierzchnika sił specjalnych. Razem z nim dochodzą do wniosku, że mimo, iż wiąże się to z relatywnie dużym ryzykiem, trzeba wysłać do Miasta 16A jedyny dostępny oddział - drużynę Raptor.

Epizod 2 "W drogę"
Raptory niedawno wróciły ze swojej kolejnej zakończonej "sukcesem" misji. Po jakimś czasie przychodzą do nich niespodziewanie wytyczne kolejnej misji. Niepewni, co o tym myśleć, Raptory udają się do zbrojowni po sprzęt, a następnie wraz z wyposażeniem znacznie przekraczającym "minimum", które było w rozkazach udają się w podróż do Miasta 16A.

Epizod 3 "Na szlaku"
Raptory są już w drodze do Miasta 16A. Na noc zatrzymują się przy starej, opuszczonej stacji benzynowej. Tak wieczór, jak i poranek nie są pozbawione atrakcji. Niedługo po przebudzeniu nasi bohaterowie ruszają w dalszą drogę.

Download:
Kadr z epizodu 3. "Na szlaku"

Najnowsze informacje:
Obecnie dostępne są trzy pierwsze epizody HR: "Preludium", "W drogę" i "Na szlaku". Epizod 4. jest niemal gotowy - trzeba go tylko lekko obrobić.

Miłej lektury.

Ostatnio zmieniony przez Valkyrie dnia Wto Lip 01, 2008 19:09, w całości zmieniany 9 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
equ
HATEcrab

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 20:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bardzo fajne. Motyw z wozkiem rozwala. Oczko
Szkoda tylko, ze na moje oko, na stronie PGCT niezbyt fajnie wyszukuje sie danego komiksu.

Fast headcrab
Ostrzeżenia: 4

Steam ID: dabu

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

equ napisał:
Szkoda tylko, ze na moje oko, na stronie PGCT niezbyt fajnie wyszukuje sie danego komiksu.

Przecież są ładne linki w Materiały -> Komiksy. Czegoś jeszcze brakuje? Wiem, że parę komiksów ma bardzo dużo stron, ale nie wiele można poradzić (zresztą, to chyba dobrze Oczko).

HATEcrab

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Valkyrie napisał:
equ, prosiłem, by nie odpowiadać w tym temacie.
Wybacz, wodzu. Nie zauwazylem, zaczelem czytac od "Fabula", niech jakis modek sprzatnie. Oczko

Dojrzały Headcrab

Steam ID: dzuj
Xfire: bebe
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

genialne! najbardziej podobał mi się ostatni tekst w 1 części "Może zrównają z ziemią całe to miasto, ale nie zawiodą" padłem przy tym po prostu genialne czekam z nie cierpliwość na kolejną cześć

電腦組裝,家庭影院愛好者的最多選擇
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 22:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

[??.??.2008]
Epizod 3. został ukończony. Teraz tylko trzeba go wstawić.

[??.??.2008]
Epizod 3. został wstawiony na stronkę. Miłego czytania.

[4.05.2008]
Najbliższy miesiąc minie pod znakiem matury. Chwilowo na kontynuację HR niestety nie ma co liczyć. Ale to się powinno zmienić po 27. maja. Trzymajcie kciuki (za mnie, nie HR Bardzo szczęśliwy).

[28.05.2008]
No i już po maturach. Chyba poszło dobrze. Ustne na maxa, a o pisemnych jeszcze nie wiem za dużo poza osobistymi przeczuciami. Ale do rzeczy. Odnowiłem nieco pierwszego posta. Dodałem między innymi skróty wszystkich dostępnych epizodów i uaktualniłem "informacje". Do tego informuję, że owy pierwszy post stanowi teraz fundament tematu i to w nim będę umieszczał wszelkie bajerki. Newsy zaś takie, jak ten tutaj będą tylko o tym informowały.

[1.07.2008]
Skończyłem właśnie sklejać epizod 4. Do zrobienia tylko lifting, a potem pakiet leci do Luise. Jest to wprawdzie najkrótszy z dotychczasowych epizodów, ale nadal bogaty w treść. Komiks powinien zostać zamieszczony najpóźniej za kilka dni.

-------------------------

[6.07.2008]
Epizod 4. jest na stronie (od wczoraj, albo i przedwczoraj Język)

Marszal
Stary Headcrab

Steam ID: Marszal_J

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 21:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Valkyrie muszę ci powiedzieć iż ssiesz. Twój komiks był to jeden z niewielu komiksów w gmodzie (większość po ingliszu) który czytałem, myślałem że z biegiem czasu dorzucisz jakieś nowe część, a tu bryndza Smutny. Liczę że odpiszesz i dowiem się czy projekt padł, zbrakło weny, czy po prostu "nie chce mi się".

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 22:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sprawa ma się tak, że zabrakło czasu. Język Następny epizod leży rozplanowany od kilku miesięcy, ale długość komiksu staje się przy produkcji wadą. Mianowicie zdjęcia trwają dość długo, a mi czasem nie działają sejwy i muszę zawsze lecieć daną scenę od A do Z.

Jak będę miał większą przerwę (a właśnie dziś się szkoła zaczęła :/), to będę kontynuował. Uśmiechnięty

P.S.
Sam ssiesz. Język

Borsuk
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Borsuk

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 20:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

obejrzalem pierwsza strone i powiem ze zauwazylem ze moj ragdoll nie trzyma kubka i stoi krzywo a Twoje sa rowniotkie jakby mialy miesnie. Postaram sie nad tym popracowac. Komiks zapowiada sie bardzo fajnie, ale jakos latwiej lyka mi sie filmy. Nie mowie ze komiksy sa zle tylko potrzebuje troche wiecej czasu zeby tak wszystko dokladnie zobaczyc Bardzo szczęśliwy. Ogolnie to jest bardzo fajne ale nie potrzeba chyba robić kilku tematow. Jeden wystarczy Bardzo szczęśliwy Ale powiem że potrafisz sie zareklamować.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Antyobywatel

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 20:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Borsuk94 napisał:
(ciąg nic nie znaczących znaków w niezrozumiałym języku)

Ekhem?

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat