Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Aperture Science .com Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 00:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam i na wstępie przepraszam jeżeli taki temat już był.

No więc jak wielu z was wie przed powstaniem gry [lub może nawet po lecz sam nie do końca wiem] powstała strona która miała reklamować Portal, mianowicie: http://www.aperturescience.com/

Ci którzy już na niej byli wiedzą o co tam chodzi, pozostałych odsyłam do linku.

No i tu jest moje pytanie ponieważ szukam pomocy w rozwiązaniu paru zagadek które mogą pomóc dojść dalej na stronce ;]

Spędziłem już dłuuugie godziny nad tą stronką i grą Portal i mogę się pochwalić że odkryłem już dość sporo... jednak nie chce od razu publikować tych newsów ponieważ nie chce komuś zepsuć zabawy, jednak jeżeli znajdzie się ktoś chętny do pomocy to pokaże o co mi tak właściwie chodzi.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No ja dopiero dziś wieczorem odkryłem stronkę, sam już nie wiem jakim cudem...

Idzie sobie przyjemna pętelka filmiku w świątecznych klimatach z wiadomą (choć przerobioną) melodią, a nad nią mruga zachęcająco zielona karetka, jednak co bym nie wpisał, nic się nie dzieje... Na początku myślałem, że wpisany tekst pojawi się w "<holiday name here>", ale nic z tego.

Czy ktoś mógłby mi łaskawie (ale bez nadmiernych spoilerów) wyjaśnić o.c.b.?

ps.: o! Działa komenda "help", ale za dużo nie pomaga...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Buhen
Meet the Headcrab

Steam ID: Viroos433 / Zlewozmywak_kamikaze

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

aby sie zalogować wpisz:

login
cjohnson
tier3

Na jedenym z poziomów ktoś nabazgrolił to na ścianie. Uśmiechnięty

Po zalogowaniu możesz wpsiać np. notes
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Owszem komenda help działa jednak daje nam tylko screena z info [nawet nie pamiętam dokładnie teści] nie ważne bo i tak dalej nic nie pójdzie.

Z tego miejsca można się tylko zalogować. Nie będę ci psuł zabawy i myślę że tyle ci wystarczy by dojść ciut dalej.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

surviv brzydalu ;] chodziło o to żeby nie podawać od razu tego info no ale no cóż stało się ;] W takim razie daje wszystko co mam:

Na początku można wpisać HELP ale to nam da tylko (jak dla mnie) nic nie znaczące info i nic dalej nie można zrobić.

Można wpisać login i tu jest lepiej. Login wpisujemy dowolny a hasło PORTAL. Dostajemy się do partycji B na której można uruchomić taki dziwny test (dość długi). Jednak jak już wcześniej mówili w grze można znaleźć login i hasło wypisane na ścianie [l:cjohnson p:tier3]

Z lewej u dołu:
http://img529.imageshack.us/img529/4548/testchmba130000us8.jpg

Dostajemy się do panelu admina i mamy dostęp do notatek które ujawniają parę szczegółów o działalności Aperture Science.

Można także w każdej chwili wpisać thecakeisalie.
No i jak wpiszemy logout albo valve to wyjdziemy do strony startowej.

Po wpisaniu ? lub lib pokazuje nam się lista komend. Jednak przy próbie wykorzystania wielu z nich dostajemy komunikat że dysk jest zablokowany przed zapisem. Jednymi z działających są play i i interrogate. Potrzebują one jednak dodatkowych parametrów [przy play nazwę pliku a przy interrogate nazwisko zatrudnionego], jak na razie nie udało mi się znaleźć żadnego działającego parametru.

Aha no i dodam że w ciekawe jest że w grze każda napotkana klawiatura ma podświetlone guziki: A, S, D, E, R, I, P, H, N, zastanawiam się czy z tych liter nie uskładamy czegoś co się nada :]

Jak się komuś nudzi w święta to niech mi pomoże rozkminić tą zagadkę.

Muhahah znalazłem jeden parametr: PLAY PORTAL, skutek - zostajemy przekierowani pod adres: http://www.youtube.com/in...gkCFr-pWr1fcLVk

niestety film usunięty przez użytkownika.[/img]
Buhen
Meet the Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hm, może jakieś komendy są wypisane na tych ścianach za test chamberami?
__Alien__
Młody Headcrab

Steam ID: __Alien__

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja wpisywałem byle co i nagle tuż przed moim nosem wyrósł mikołaj na cały ekran, aż się przestraszyłem Język W tym miejscu gdzie leci melodyjka.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O masakra! :O

Zapomniałem na śmierć o tym loginie. Grając za pierwszym razem (kiedy to było...?) nawet zapisałem sobie na kartce i zrobiłem kilka screenów, bo myślałem, że się potem przyda do hackowania GLaDOSa, jako bonus (grałem w Enter the Matrix Oczko ).

Teraz nie mam czasu, żeby się w to bawić, ale wpisałem sobie "dir" i widzę, że jest nieźle Uśmiechnięty

Dzięki za wskazówkę Surv, resztę już sobie sam rozkminię.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Suriv napisał:
Hm, może jakieś komendy są wypisane na tych ścianach za test chamberami?

O jakie pomieszczenia dokładnie ci chodzi?
Ja szukałem np czegoś na tabliczkach porozkładanych na stołach ale nie wydaje mi się żeby to było coś logicznego.

Jedyne co pozostaje teraz to znaleźć działający parametr [z tego co mówi na GLaDOS najprawdopodobniej nazwisko zatrudnionego w Aperture Science] do komendy interrogate. No ewentualnie znaleźć sposób na zyskanie zezwolenia do modyfikacji na dysku ale w to wątpię.
Buhen
Meet the Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
O jakie pomieszczenia dokładnie ci chodzi?

No, te takie pomieszczenia podobne do tego na screenie ^^

Może nazwisko można znaleść w Notes?
d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 01:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

w notes odnalazłem wiadomości na temat gostka na którego konto się logujemy mianowicie nasz cjohnson to tak na prawdę Cave Johnson. Mamy tam także opisaną trochę jego i nie tylko działalność w Aperture Science. Notatki spisane są chronologicznie i kończą się wiadomością o tym że nasza korporacja włącza GLaDOS... jak wszyscy wiemy po tym nasz super komputer morduje cały personel stąd też koniec notatek...
Parabola
Headcrab który daje
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 03:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O tym już było dawno. Zaraz po tym jak Portal wyszedł. Więc odświeżasz zamarznięte kotlety d-avid. A poza tym naucz się edytować posty.

Meet the Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 12:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Parabola, ok ale nie wałkowaliśmy tego tematu tak dokładnie, ot wspomniane było o tej stronce w paru postach, a D-avid odkrył dodatkowo pare ciekawych komend. Moim zdaniem dobrze, że taki temat jest, nie każdy wie o tej stronce, ani o komendach.
d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 14:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No za brak edita przepraszam ;] A temat założyłem bo to co było opisane to... no cóż troche mało Oczko Nawet na tej stronie co została podana [bodajże wikipedia angielska] nie ma wypisanych wszystkich komend.

No ale wracając do tematu. Dzisiaj napiszę maila do twórców gry bo chcę się dowiedzieć co za filmik mogliśmy obejrzeć na youtube po wpisaniu play portal. Być może był to tylko trailer ale mimo wszystko chciał bym wiedzieć co to było.

Edit: Aha jest jeszcze jedna ciekawostka która może coś wnieść do tematu. Mianowicie jak wszyscy wiem w HL2: Episode Three mamy się udać do Borealis które... jest własnością Aperture Science. Ciekaw jestem czy to połączenie coś przyniesie. Pozostaje czekać na Portal 2 i EP3.
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 14:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Stwierdzam z przykrością, że po wpisaniu apply i odpowiedzeniu na chyba 50 idiotycznych pytań, gdy proszeni jesteśmy o wpisanie naszego UNI(+L) możemy wpisać cokolwiek. Wpisałem właśnie "ten właściwy" kod, ale stronka widać nawet tego nie sprawdza i wyświetliła mi, że wpisałem błędny. Szkoda. Smutny

d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 15:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No niestety wpisanie tego kodu jest NIE MOŻLIWE. Kod ten specjalnie miga byśmy nie zauważyli jego drobnych zmian co parę sekund i do tego podczas wpisywania jesteśmy informowani że wielkość liter ma znaczenie - kod został podany z małymi literami a my możemy wpisywać tylko duże.

Jedynym celem tej ankiety jest odkrycie przez nas komedny - THECAKEISALIE - Przypatrz się że w niektórych pytaniach jedna literka zmienia swoją moc podświetlenia [jeżeli dobrze kojarzę są to zawsze pytania w których można odpowiedzieć tylko TAK lub NIE]. Jeżeli złożysz pokolei te literki uzyskasz nasze słynne thecakeisalie.
Parabola
Headcrab który daje
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 16:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Suriv napisał:
Parabola, ok ale nie wałkowaliśmy tego tematu tak dokładnie, ot wspomniane było o tej stronce w paru postach, a D-avid odkrył dodatkowo pare ciekawych komend. Moim zdaniem dobrze, że taki temat jest, nie każdy wie o tej stronce, ani o komendach.

woot?

Ta sprawa w jakimś tam temacie była wałkowana przez parę stron Przewraca oczami

Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 17:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
No niestety wpisanie tego kodu jest NIE MOŻLIWE. Kod ten specjalnie miga byśmy nie zauważyli jego drobnych zmian co parę sekund i do tego podczas wpisywania jesteśmy informowani że wielkość liter ma znaczenie - kod został podany z małymi literami a my możemy wpisywać tylko duże.

NIE! Uśmiechnięty Nie chodzi tu o male i duze litery tylko o fakt ze te literki zmieniaja sie co pare migniec Uśmiechnięty Wiem bo sprawdzalem kod po spisaniu i wyszlo mi zupelnie co innego, wtedy przyjzalem sie blizej i okazuje sie ze te literki co chwilka sie zmieniaja. Moze jak ktos szybko to spisze to jakis efekt to da ale raczej watpie Uśmiechnięty Oczko ;P

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 17:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja zrobiłem screena. Język Niestety nie pomogło. Bardzo szczęśliwy

d-avid
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 17:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W notatkach znalazłem nazwiska: Eisenhower oraz Heimlich który miał zajmować się: counter-maneuver project. Może mi ktoś przybliżyć te postaci?

Ciekaw jestem czy Portal: Prelude nam czegoś ciekawego nie pokaże mimo że ma innych twórców... jednak nie mam możliwości by w niego zagrać ;(

PS: Jak już wcześniej mówiłem muszę się dowiedzieć co za filmik udostępniała nam komenda "play portal". Napisałem maila do twórców może się dowiem Oczko
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat